čtenářák-tanec za jedna,matika za pět

18. 11. 2009 | † 09. 02. 2012 | kód autora: Oot

hááááj! taaak a mame tu dalsi ctenarak....celkem pekny pocteni, i kdyz starsi...love ya

 

 

Brigitte Blobelová - Tanec za jedna, matika za pět

Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 1994


Obsah:

   Knížka vypráví o čerstvě patnáctileté studentce Goethova gymnázia, Arnice Ingwersenové. Jejím největším koníčkem je tanec a jejím snem je stát se profesionální primabalerínou. Pilně trénuje a tanci věnuje všechen svůj volný čas. I její učitelka baletu, slečna Veronika říká, že má velký talent a mohla by to dotáhnout daleko. Bohužel její učitelé ve škole si to nemyslí. Přesně v den jejích patnáctin přijde do domu Ingwersenových dopis ze školy, ve kterém se Nikini rodiče dozví, že propadá ze tří předmětů. Až doposud však ve své dceři viděli premiantku třídy a toužili, aby byla lékařkou. Když jim navíc Nika oznámí, že chce z gymnázia přestoupit na baletní konzervatoř, otec jí okamžitě zakáže tanec do doby, než si špatné známky opraví. Třídní učitelka ho jen podpoří, ale Arnika je zoufalá. Musí zrušit svou narozeninovou oslavu, na kterou se tolik těšila a její sen o skvělé kariéře se hroutí.
   Naštěstí ale rodiče odjedou na tři týdny na pracovní cestu a Niku dostane na starost její hodná a milující babička. Navíc se Arnika seznámí se sympatickým Honzou, který se ji rozhodne doučovat. S jeho pomocí si opět zlepší známky a získá spojence a dobrého přítele. Všechno se začíná obracet k lepšímu. Její babička kdysi chtěla být také baletkou, ale úraz jí studium znemožnil. Proto vnučku chápe a rozhodne se jí pomoct. Jako překvapení jí domluví soukromé hodiny tance a Nika začne opět trénovat.
   Po návrtu rodičů je přemluví, aby si ještě jednou promluvili se slečnou Veronikou. Rodiče nakonec přece jen souhlasí a dovolí jí jet na talentové zkoušky hamburské konzervatoře a Arnika je opět šťastná.


Doporučení:
    Příběh zaujme čtenářky od 11 let, které rády čtou dívčí romány. Knížka je spíš oddechová, ale určitě se vám bude líbit. :-)


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.